Регулярна інформація (XML) ПАТ "ІМКК"

Примітки до фінансової звітності, складеної відповідно до міжнародних стандартів фінансової звітності


1. Органiзацiя
Публiчне акцiонерне товариство «Iчнянський молочно – консервний комбiнат» є новою назвою ВАТ «Iчнянський молочно – консервний комбiнат» згiдно рiшення загальних зборiв акцiонерiв ( Протокол № 1 вiд 09.02.2011р.)
Товариство зареєстроване Iчнянською районною державною адмiнiстрацiєю Чернiгiвської областi 06.12.1995 р., рiшення № 157.
Остання редакцiя Статуту затверджена загальними зборами акцiонерiв ( Протокол №1 вiд 09.02.2011р.) та зареєстрована Iчнянською районною адмiнiстрацiєю Чернiгiвської областi 22.02.2011 р. , номер запису 1045105001400282.
Товариство створено з метою здiйснення пiдприємницької дiяльностi для одержання прибутку в iнтересах акцiонерiв Товариства.
Основними видами дiяльностi Товариства є виробництво молочних консервiв та молочної продукцiї, перероблення молока.

Юридична адреса:16700, м Iчня, вул. Вишнева,4
Дата державної реєстрацiї: 06.12.1995 року
Кiлькiсть працiвникiв станом на 31.12.2015 р. складала – 374 особи
станом на 31.12.2016 р. складала –365 особи

Станом на 31 грудня 2015 р. такi акцiонери володiли акцiями пiдприємства:
Акцiонери пiдприємства 31.12.2015 (%) 31.12.2016 (%)
Фiзичнi особи 15,4% 15,4%
Юридичнi особи 84,6% 84,6%

ПАТ «Iчнянський молочно консервний комбiнат» має такi структурнi пiдроздiли: управлiння ( бухгалтерiя, планово- економiчний вiддiл, комерцiйний вiддiл, вiддiл кадрiв, юридичний вiддiл, технiчний вiддiл, лабораторiя), консервний цех, цiльно – молочний цех, склад сировини та склад готової продукцiї.
Операцiйне середовище, економiчна ситуацiя та умови, в яких працює ПАТ „Iчнянський молочно-консервний комбiнат”

ПАТ «Iчнянський молочно консервний комбiнат» здiйснює свою дiяльнiсть в Українi. Таким чином, на бiзнес Компанiї впливають економiка i фiнансовi ринки України, яким притаманнi властивостi ринку, який на даний час розвивається.
Майбутня стабiльнiсть української економiки багато в чому залежить вiд реформ i досягнень, вiд ефективностi економiчних, фiнансових i грошових заходiв, що вживаються урядом. Українська економiка слабо захищена вiд спадiв на ринку i зниження темпiв економiчного розвитку в iнших частинах свiту.
Для України характерна ринкова економiка в стадiї розвитку та реформування, на яку впливають змiни: - iндекс iнфляцiї, високi вiдсотковi ставки по кредитах банкiв, глобальна фiнансова криза. Така ситуацiя суттєво впливає на економiку країни у фiнансовому та корпоративному її секторах, знижуючи рiвень доходiв її населення. Податкове, валютне та митне законодавство України може тлумачитися по-рiзному й часто змiнюється.
До Податкового кодексу України постiйно вносяться змiни, що змiнює систему оподаткування в Українi. В наслiдок майбутнiх податкових перевiрок можуть бути виявленi додатковi зобов'язання, якi не вiдповiдають податковiй звiтностi ПАТ « Iчянський молочно консервний комбiнат». Такi зобов'язання можуть включати як самi податки, так i штрафи та пеню, i їх суми можуть бути iстотними. Подальший розвиток економiки України залежить вiдекономiчних, фiнансових i монетарних заходiв, що вживаються урядом, а також вiд змiн у податковiй, юридичнiй, законодавчiй та полiтичнiй сферах.
Пiдприємству можуть перiодично пред’являтися позовнi вимоги контрагентами та регуляторними органами. Виходячи з власних оцiнок, а також рекомендацiй внутрiшнiх та зовнiшнiх професiйних консультантiв керiвництво вважає, що вони не призведуть до суттєвих збиткiв. Представлена фiнансова звiтнiсть вiдображає точку зору керiвництва на те, який вплив надають умови ведення бiзнесу в Українi на дiяльнiсть i фiнансове становище Компанiї.
Керiвництво вважає, що ним вживаються всi необхiднi заходи для пiдтримки стiйкостi i розвитку бiзнесу Компанiї в сучасних умовах, що склалися в бiзнесi та економiцi.


2. Пiдготовка фiнансової звiтностi
2.1. Основа складання та мета звiтностi
Ця звiтнiсть пiдготовлена вiдповiдно до Мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi, включає всi прийнятi i дiючi в звiтному перiодi Мiжнароднi стандарти фiнансової звiтностi та iнтерпретацiї Комiтету з Мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi (МСФЗ), i повнiстю їм вiдповiдає, за винятком МСБО 29 «Фiнансова звiтнiсть в умовах гiперiнфляцiї».
Ця фiнансова звiтнiсть складена шляхом застосування методу трасформацiї на основi облiкових даних товариства, вiдповiдним чином скоригованих перекласифiкованих для представлення згiдно з МСФЗ.
Фiнансова звiтнiсть надана у тисячах українських гривень i ця валюта є функцiональною валютою Компанiї.
Перехiд на МСФЗ здiйсненi вiдповiдно до положень МСФЗ (IFRS)1 « Перше застосування Мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi».
Датою переходу складання звiтностi за МСФЗ є - 01.01.2012 р.
2.2. Заява про вiдповiднiсть
Ця звiтнiсть пiдготовлена вiдповiдно до Мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi, включає всi прийнятi i дiючi в звiтному перiодi Мiжнароднi стандарти фiнансової звiтностi та iнтерпретацiї Комiтету з Мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi (МСФЗ), i повнiстю їм вiдповiдає, за винятком МСБО 29 «Фiнансова звiтнiсть в умовах гiперiнфляцiї».
Ця фiнансова звiтнiсть складена шляхом застосування методу трасформацiї на основi облiкових даних товариства, вiдповiдним чином скоригованих перекласифiкованих для представлення згiдно з МСФЗ.
2.3 Використання оцiнок та припущень
При пiдготовцi фiнансової звiтностi Компанiя робить оцiнки та припущення, якi мають вплив на визначення сум активiв i зобов’язань, визначення доходiв та витрат звiтного перiоду, розкриття умовних активiв та зобов’язань на дату пiдготовки фiнансової звiтностi, ґрунтуючись на МСФЗ,МСБО та тлумаченнях, розроблених Комiтетом з тлумачень мiжнародної фiнансової звiтностi.
Для оцiнки всiх визнаних активiв та зобов’язань застосовуються правила оцiнки ( з урахуванням виключень), передбаченi МСФЗ, якi дiють на дату балансу.
Пiдприємство застосувало виключення, дозволене МСФЗ 1, що дозволяє оцiнювати основнi засоби на дату переходу на МСФЗ за справедливою вартiстю i використовувати цю справедливу вартiсть в якостi фактичної вартостi основних засобiв. Керiвництво передбачає, що балансова вартiсть всiх основних засобiв пiдприємства приблизно порiвняльна з їх справедливою вартiстю, тому балансова вартiсть може у майбутньому пiдлягати коригуванню на пiдставi оцiнки незалежними оцiнювачами.
Оцiнки та судження пiддаються постiйному критичному аналiзу i заснованi на минулому досвiдi керiвництва та iнших факторах, у тому числi на очiкуваннях щодо майбутнiх подiй, якi вважаються обґрунтованими в сформованих обставинах.

3. ОСНОВНI ПРИНЦИПИ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛIКУ
3.1.Визнання та оцiнка фiнансових iнструментiв
Пiдприємство визнає фiнансовий актив або фiнансове зобов’язання у балансi, коли i тiльки коли воно стає стороною контрактних положень щодо фiнансового iнструменту.
Пiдприємство визнає такi категорiї фiнансових iнструментiв:
- фiнансовi активи;
- фiнансовi зобов’язання;
- iнструменти власного капiталу;
Фiнансовi активи включають:
- грошовi кошти
- дебiторську заборгованiсть за реалiзовану продукцiю, товари, послуги
- векселя
- iнвестицiї в iнструменти капiталу – ( акцiї, опцiони)
Фiнансовi зобов’язання включають:
- кредиторську заборгованiсть
- векселя, облiгацiї та iншi борговi цiннi папери, що пiдлягають оплатi
- кредиторську заборгованiсть за отриманими авансами
- зобов’язання по податках та iнших платежах.
Первiсна оцiнка та облiк фiнансових активiв та зобов’язань здiйснюється за справедливою вартiстю.
Операцiї з визнання або продажу фiнансових iнструментiв визнаються iз застосуванням облiку за датою розрахунку – це дата, коли актив передається пiдприємству або пiдприємством.
Облiкова полiтика щодо подальшої оцiнки фiнансових iнструментiв розкривається нижче.
Фiнансовi активи
Грошовi кошти та їх еквiваленти
Грошовi кошти складаються iз готiвки в касi та коштiв на рахунках в установах банкiв.
Дебiторська заборгованiсть
Дебiторська заборгованiсть визнається як фiнансовий актив ( за винятком дебiторської заборгованостi, за якою не очiкується отримання грошових коштiв або фiнансових iнструментiв, за розрахунками з операцiйної оренди та за розрахунками з бюджетом) та оцiнюється за справедливою вартiстю.
Якщо є свiдчення того, що вiдбувся збиток вiд зменшення корисностi, балансова вартiсть активу зменшується на суму таких збиткiв iз застосуванням рахунку резервiв.
Резерв на покриття збиткiв визначається як рiзниця мiж балансовою вартiстю та теперiшньою вартiстю очiкуваних майбутнiх грошових потокiв.
Розмiр резерву сумнiвних боргiв визначається виходячи з питомої ваги безнадiйної заборгованостi в чистому доходi вiд реалiзацiї продукцiї, товарiв, послуг на умовах наступної оплати.
Фактори, якi Пiдприємство розглядає при визначеннi того, чи є у нього об’єктивнi свiдчення наявностi збиткiв вiд зменшення корисностi, включають iнформацiю про тенденцiї непогашення заборгованостi у строк, платоспроможнiсть боржника.
Для групи дебiторiв такими факторами є негативнi змiни у станi платежiв позичальникiв у групi, таких як збiльшення кiлькостi прострочених платежiв, негативнi економiчнi умови у галузi.
Сума збиткiв визнається у прибутку чи збитку. Якщо в наступному перiодi сума збитку вiд зменшення корисностi зменшується i це зменшення може бути об’єктивно пов’язаним з подiєю, яка вiдбувається пiсля визнання зменшення корисностi, то попередньо визнаний збиток вiд зменшення корисностi сторнується за рахунок коригування резервiв. Сума сторнування визнається у прибутку чи збитку.
У разi неможливостi повернення дебiторської заборгованостi вона списується за рахунок створеного резерву на покриття збиткiв вiд зменшення корисностi.
Фiнансовi активи, доступнi до продажу
До фiнансових активiв доступних для продажу, Пiдприємство вiдносить iнвестицiї в акцiї, якщо вiдсоток володiння менш 20%. Пiсля первiсного визнання Пiдприємство оцiнює їх за справедливою вартiстю. Результати вiд змiни справедливої вартостi доступного для продажу фiнансового активу визнаються прямо у власному капiталi з вiдображенням у звiтi про змiни у власному капiталi, за винятком збиткiв вiд зменшення корисностi та збиткiв вiд iноземної валюти, доки визнання фiнансового активу не буде припинено, коли кумулятивний прибуток або збиток, визнаний ранiше у власному капiталi, слiд визнавати у прибутку чи збитку.
Якщо iснує об’єктивне свiдчення зменшення корисностi фiнансового активу, доступного для продажу, сума кумулятивного збитку виключається з власного капiталу i визнається у прибутку чи збитку. Неринковi акцiї, справедливу вартiсть яких неможливо визначити, облiковуються за собiвартiстю, за вирахуванням збиткiв вiд знецiнення, якщо вони є.
Фiнансовi активи, утримуванi до погашення
До фiнансових активiв, утримуваних до погашення, Пiдприємство вiдносить облiгацiї та векселi, що їх Пiдприємство має реальний намiр та здатнiсть утримувати до погашення. Пiсля первiсного визнання Пiдприємство оцiнює їх за амортизованою собiвартiстю, застосовуючи метод ефективного вiдсотка, за вирахуванням збиткiв вiд знецiнення, якщо вони є.
Фiнансовi зобов’язання
Кредити банкiв
Первiсно кредити банкiв визнаються за справедливою вартiстю, яка дорiвнює сумi надходжень мiнус витрати на проведення операцiї. У подальшому суми фiнансових зобов’язань вiдображаються за амортизованою вартiстю за методом ефективної ставки вiдсотку, та будь-яка рiзниця мiж чистими надходженнями та вартiстю погашення визнається у прибутках чи збитках протягом перiоду дiї позичень iз використанням ефективної ставки вiдсотка.
Згортання фiнансових активiв та зобов’язань
Фiнансовi активи та зобов’язання згортаються, якщо Пiдприємство має юридичне право здiйснювати залiк визнаних у балансi сум i має намiр або зробити взаємозалiк, або реалiзувати актив та виконати зобов’язання одночасно.
3.2. Основнi засоби
Пiдприємство визнає матерiальний об’єкт основним засобом, якщо вiн утримується з метою використання їх у процесi своєї дiяльностi, надання послуг,або для здiйснення адмiнiстративних i соцiально-культурних функцiй, очiкуваний строк корисного використання (експлуатацiї) яких бiльше одного року та вартiсть яких бiльше 6000,00 грн.
Первiсно Пiдприємство оцiнює основнi засоби за собiвартiстю. Розглянувши доречнiсть застосування будь-якого з виключень, передбачених МСФЗ 1, щодо ретроспективного застосування, керiвництво вирiшило застосовувати справедливу вартiсть як доцiльну собiвартiсть основних засобiв. Пiдприємство не здiйснило оцiнку основних засобiв за справедливою вартiстю на дату переходу на МСФЗ ( 01.01.2012 р.) використовує iсторичну вартiсть як доцiльну собiвартiсть основних засобiв на цю дату.
Пiсля визнання активом, об’єкт основних засобiв облiковується за його собiвартiстю мiнус будь-яка накопичена амортизацiя та будь-якi накопиченi збитки вiд зменшення корисностi. Сума накопиченої амортизацiї на дату переоцiнки виключається з валової балансової вартостi активу та чистої суми, перерахованої до переоцiненої суми активу.
Дооцiнка, яка входить до складу власного капiталу, переноситься до нерозподiленого прибутку, коли припиняється визнання вiдповiдного активу.
Пiдприємством прийняте рiшення застосовувати для облiку основних засобiв наступнi класи:
- земля;
- будiвлi та споруди;
- машини та обладнання;
- прилади, iнструменти;
- офiсне обладнання;
- iншi основнi засоби.
Подальшi витрати
Пiдприємство не визнає в балансовiй вартостi об’єкта основних засобiв витрати на щоденне обслуговування, ремонт, та технiчне обслуговування об’єкта. Цi витрати визнаються в прибутку чи збитку, коли вони понесенi. В балансовiй вартостi об’єкта основних засобiв визнаються такi подальшi витрати, якi задовольняють критерiям визнання активу.
Амортизацiя основних засобiв
Пiдприємством застосовується прямолiнiйний метод нарахування амортизацiї.
Строк корисної експлуатацiї - перiод, протягом якого очiкується, що актив буде придатний для використання визначається Пiдприємством окремо по кожному класу:
Будiвлi, споруди – 40 рокiв
Машини та обладнання – 20 рокiв
Автомобiлi – 10 рокiв
Iнструменти, прилади – 10 рокiв
Офiсне обладнання – 5 рокiв
Iншi основнi засоби – 10 рокiв
Амортизацiя активу припиняється на одну з двох дат, яка вiдбувається ранiше: на дату, з якої актив класифiкують як утримуваний для продажу, або на дату, з якої припиняють визнання активу.
Нематерiальнi активи

Нематерiальнi активи оцiнюються за собiвартiстю за вирахуванням будь-якої накопиченої амортизацiї та будь-яких накопичених збиткiв вiд зменшення корисностi. Амортизацiя нематерiальних активiв здiйснюється iз застосуванням прямолiнiйного методу, виходячи iз встановлених строкiв корисного використання. Нематерiальнi активи, якi виникають у результатi договiрних або iнших юридичних прав, амортизуються протягом термiну чинностi цих прав.
Зменшення корисностi основних засобiв та нематерiальних активiв
На кожну звiтну дату Пiдприємство оцiнює, чи є якась ознака того, що кориснiсть активу може зменшитися. Пiдприємство зменшує балансову вартiсть активу до суми його очiкуваного вiдшкодування, якщо i тiльки якщо сума очiкуваного вiдшкодування активу менша вiд його балансової вартостi. Таке зменшення визнається у прибутках чи збитках. Збиток, визнаний для активу в попереднiх перiодах, Пiдприємство сторнує, якщо i тiльки якщо змiнилися попереднi оцiнки, застосованi для визначення суми очiкуваного вiдшкодування. Пiсля визнання збитку вiд зменшення корисностi активу амортизацiя основних засобiв коригується у майбутнiх перiодах з метою розподiлення переглянутої балансової вартостi необоротного активу на систематичнiй основi протягом строку корисного використання.
Iнвестицiйна нерухомiсть
До iнвестицiйної нерухомостi Пiдприємство вiдносить будiвлi, примiщення або частини будiвель, утримуванi з метою отримання орендних платежiв, а не для використання у наданнi послуг чи для адмiнiстративних цiлей або продажу в звичайному ходi дiяльностi. Якщо будiвлi включають одну частку, яка утримується з метою отримання орендної плати та другу частку для використання у процесi дiяльностi Пiдприємства або для адмiнiстративних цiлей, в бухгалтерському облiку такi частини об’єкту нерухомостi оцiнюються та вiдображаються окремо, якщо вони можуть бути проданi окремо. Iнвестицiйна нерухомiсть первiсно оцiнюється за собiвартiстю, включаючи витрати на операцiю. Оцiнка пiсля визнання здiйснюється на основi моделi справедливої вартостi. Прибуток або збиток вiд змiни в справедливiй вартостi iнвестицiйної нерухомостi визнається в прибутку або збитку.
Довгостроковi необоротнi активи, призначенi для продажу
Пiдприємство класифiкує необоротний актив як утримуваний для продажу, якщо його балансова вартiсть буде в основному вiдшкодовуватися шляхом операцiї продажу, а не поточного використання. Необоротнi активи, утримуванi для продажу, оцiнюються i вiдображаються в облiку за найменшою з двох величин: балансовою або справедливою вартiстю з ви рахуванням витрат на операцiї, пов’язанi з продажем. Амортизацiя на такi активи не нараховується. Збиток вiд зменшення корисностi при первiсному чи подальшому списаннi активу до справедливої вартостi за вирахуванням витрат на продаж визнається у звiтi про фiнансовi результати.
Оренда
Оренда активiв, за якою ризики та винагороди, пов’язанi з правом власностi на актив, фактично залишаються в орендодавця, класифiкується як операцiйна оренда. Оренднi платежi за угодою про операцiйну оренду визнаються як витрати на прямолiнiйнiй основi протягом строку оренди. Дохiд вiд оренди за угодами про операцiйну оренду Пiдприємство визнає на прямолiнiйнiй основi протягом строку оренди. Затрати, включаючи амортизацiю, понесенi при отриманнi доходу вiд оренди, визнаються як витрати.
3.3 Податки на прибутки
Витрати з податку на прибуток являють собою суму витрат з поточного податку. Поточний податок визначається як сума податкiв на прибуток, що пiдлягають сплатi (вiдшкодуванню) щодо оподаткованого прибутку (збитку) за звiтний перiод. Поточнi витрати Пiдприємства за податками розраховуються з використанням податкових ставок, чинних на дату балансу.
3.4 Забезпечення
Забезпечення визнаються, коли Пiдприємство має теперiшню заборгованiсть внаслiдок минулої подiї, iснує ймовiрнiсть, що погашення зобов’язання вимагатиме вибуття ресурсiв, котрi втiлюють у собi економiчнi вигоди, i можна достовiрно оцiнити суму зобов’язання.
Забезпечення визнається в сумi яку пiдприємство може заплатити для погашення зобов’язання з урахуванням ризикiв i невизначеностей.
Забезпечення переглядаються на кожну дату балансу.
Забезпечення використовуються для тих витрат, для яких вони були признанi.
Пiдприємством визнаються забезпечення:
- по невикористаних вiдпустках,
- iншi забезпечення
3.5 Виплати працiвникам
Пiдприємство визнає короткостроковi виплати працiвникам як витрати та як зобов’язання пiсля вирахування будь-якої вже сплаченої суми.
Виплати працiвникам включають:
а) короткостроковi виплати працiвникам, такi як заробiтна плата, внески на соцiальне забезпечення, оплаченi щорiчнi вiдпустки та тимчасова непрацездатнiсть, участь у прибутку та премiї (якщо вони пiдлягають сплатi протягом дванадцяти мiсяцiв пiсля закiнчення перiоду);
б) виплати по закiнченнi трудової дiяльностi, такi як пенсiї, iншi види пенсiйного забезпечення, страхування життя та медичне обслуговування по закiнченнi трудової дiяльностi;
в) iншi довгостроковi виплати працiвникам, включаючи додаткову вiдпустку за вислугу рокiв або оплачувану академiчну вiдпустку, виплати з нагоди ювiлеїв чи iншi виплати за вислугу рокiв, виплати за тривалою непрацездатнiстю, а також отримання частки прибутку, премiї та вiдстрочену компенсацiю, якщо вони пiдлягають сплатi пiсля завершення дванадцяти мiсяцiв пiсля закiнчення перiоду або пiзнiше;
г) виплати при звiльненнi.
3.6 Пенсiйнi зобов’язання
Вiдповiдно до українського законодавства, Пiдприємство утримує внески iз заробiтної плати працiвникiв до Державного пенсiйного фонду. Поточнi внески розраховуються як процентнi вiдрахування iз поточних нарахувань заробiтної плати, такi витрати вiдображаються у перiодi, в якому були наданi працiвниками послуги, що надають їм право на одержання внескiв, та зароблена вiдповiдна заробiтна плата.
Пiдприємство розраховує внески, якi передбаченi українським законодавством, вiд роботодавця у виглядi процента вiд поточної заробiтної плати працiвникiв i вiдображає їх у перiодi, i якому була нарахована вiдповiдна плата.
Додатково Пiдприємство не має недержавної пенсiйної програми з визначеними внесками.
3.7 Доходи та витрати
Доходи та витрати визнаються за методом нарахування. Дохiд вiд надання послуг вiдображається в момент виникнення незалежно вiд дати надходження коштiв i визначається, виходячи iз ступеня завершеностi операцiї з надання послуг на дату балансу.
Дивiденди визнаються доходом, коли встановлено право на отримання виплати.
Витрати, понесенi у зв'язку з отриманням доходу, визнаються у тому ж перiодi, що й вiдповiднi доходи.
У звiтному 2016 роцi доходи та витрати вiд дивiдендiв не нараховувались.
3.8 Витрати за позиками
Витрати за позиками, якi не є часткою фiнансового iнструменту та не капiталiзуються як частина собiвартостi активiв, визнаються як витрати перiоду.
Пiдприємство капiталiзує витрати на позики, якi безпосередньо вiдносяться до придбання, будiвництва або виробництва квалiфiкованого активу, як частина собiвартостi цього активу.
У звiтному 2016 роцi Пiдприємство отримало позику у сумi 210064 тис. грн., витрати за позиками (вiдсотки) – 10614 тис. грн, погашено позики на суму 16784 тис. грн.
3.9 Операцiї з iноземною валютою
Операцiї в iноземнiй валютi облiковуються в українських гривнях за офiцiйним курсом обмiну Нацiонального банку України на дату проведення операцiй.
Монетарнi активи та зобов’язання, вираженi в iноземних валютах, перераховуються у гривню за вiдповiдними курсами обмiну НБУ на дату балансу.
Немонетарнi статтi, якi оцiнюються за iсторичною собiвартiстю в iноземнiй валютi, вiдображаються за курсом на дату операцiї. Курсовi рiзницi, що виникли при перерахунку за монетарними статтями, визнаються в прибутку чи збитку в тому перiодi, у якому вони виникають.
Курсовi рiзницi, що виникли при перерахунку за монетарними статтями, визнаються в прибутку або збитку в тому перiодi, у якому вони викають.
Умовнi зобов’язання та активи
Пiдприємство не визнає умовнi активи та зобов’язання.
3.10 Прийняття нових стандартiв
При складаннi фiнансової звiтностi Компанiя застосовувала всi новi i змiненi стандарти й iнтерпретацiї, затвердженi РМСБО та КМТФЗ, якi належать до його операцiй i якi набули чинностi на 01 сiчня 2016 року.
Стандарти, якi були виданi, але не набули чинностi на дату випуску фiнансової звiтностi Компанiї , перерахованi далi. У даний перелiк стандартiв i роз’яснень включенi стандарти та роз’яснення, якi, як обґрунтовано вважає Компанiя, можуть впливати на розкриття iнформацiї, фiнансовий стан або фiнансовi показники, якi застосовуються в майбутньому. Компанiя має намiр прийняти данi стандарти, коли вони наберуть чинностi.

Стандарти та iнтерпретацiї, якi були прийнятi але ще не набули чинностi
МСФЗ(IFRS) 15 «Виручка за договорами з клiєнтами», прийнятi у травнi 2014 р., обов’язковi до застосування з 01.01.2017 р.
Змiни вiдносяться до порядку взаємозалiку фiнансових активiв та зобов’язань i розкриття iнформацiї по ним.
Супроводжувальна iнформацiя по статтях фiнансової звiтностi.

4. Дохiд вiд реалiзацiї
2015 2016
Дохiд вiд реалiзацiї готової продукцiї 489098 551338

Всього доходи вiд реалiзацiї 489098 551338

5. Собiвартiсть реалiзацiї
2015 2016
Сировина та витратнi матерiали 392694 387089
Витрати на персонал 15962 15528
Амортизацiя 1004 9099
Iншi витрати 25998 28464
Всього витрат 435658 440180
6. Iншi операцiйнi доходи, iншi операцiйнi витрати
2015 2016
Iншi операцiйнi доходи
Операцiйна оренда активiв 60 69
Операцiйна курсова рiзниця 161 5524
Дохiд вiд списання кредиторської заборгованостi
Штрафи, пенi, неустойки 33 1
Реалiзацiя iнших оборотних активiв 3628 12011
Iншi доходи 5113 3020
Разом 8995 20625
Iншi операцiйнi витрати
Собiвартiсть реалiзованих iнших оборотних активiв 4127 5955
Операцiйна курсова рiзниця 77 3177
Сумнiвнi та безнадiйнi борги 13048 30072
Визнанi штрафи, пенi, неустойки 316 1980
Непродуктивнi витрати та втрати 1263
Iншi витрати 2876 4666
Разом 20444 47113
7. Адмiнiстративнi витрати
2015 2016
Витрати на персонал 3104 7785
Амортизацiя основних засобiв 999 1031
Сировина та матерiали 880 967
Iншi 9896 7726
Разом 14879 17509
8. Податок на прибуток
(тис.грн.)
Компонент 2015 рiк 2016 рiк
Прибуток до оподаткування (31959) (32872)
Прибуток до оподаткування вiд припиненої дiяльностi - -
Всього прибуток до оподаткування (31959) (23114)
Податкова ставка 18% 18%
Податок за встановленою податковою ставкою 0 0
Витрати з податку на прибуток
Поточнi витрати з податку на прибуток 0 0
Вiдстрочений податок на прибуток 0 0

5. Збитки вiд необоротних активiв, призначених для продажу
Станом на 31.12.2015 р та 31.12.2016 р. пiдприємство не має необоротних активiв, призначених для продажу.



6. Нематерiальнi активи
За iсторичною вартiстю Нематерiальнi активи
На 31.12.2015 р. 32833
Надходження 50
На 31.12.2016 р. 32883
Накопичена амортизацiя
31.12.2015 20
Нарахування за рiк 9
31.12.2016 29
Чиста балансова вартiсть:
31.12.2015 року 32813
31.12.2016 року 32854

7. Основнi засоби
За iсторичною вартiстю Земельнi дiлянки Будiвлi Машини та обладнання Транс
порт Прилади обладнання Iншi необоротнi активи Всього
31.12.2015 р. 521 35670 13327 5178 1220 2701 58617
Надходження 139 134065 8483 31 591 143309
Перемiщення
Вибуття 8 17 25
Iншi змiни
31.12.2016 р. 521 35809 147392 13661 1243 3275 201901
Накопичена амортизацiя
31.12.2015 р. 0 3114 2920 1136 275 1218 8663
Нарахування за рiк 714 7969 857 125 862 10527
перемiщення
Вибуття 17 17
Iншi змiни
31.12.2016 р. 0 3828 10889 1993 400 2063 19173
Чиста балансова вартiсть
31.12.2015 р 521 32556 10407 4042 945 1483 49954
31.12.2016 р 521 31981 136503 11668 843 1212 182728
На дату переходу переоцiнка основних засобiв не проводилась.
Об’єкт основних засобiв, який вiдповiдає критерiям визнання активу, оцiнюється
за його собiвартiстю.
Собiвартiсть об’єкта основних засобiв складається з цiни його придбання, будь-яких витрат, якi безпосередньо пов’язанi з доставкою активу до мiсця розташування та приведення його в стан, необхiдний для експлуатацiї у спосiб, визначений управлiнським персоналом.
Пiдприємством обрано модель собiвартостi, тобто пiсля визнання активом, об’єкт основних засобiв облiковується за його собiвартiстю мiнус будь-яка накопичена амортизацiя та будь-якi накопиченi збитки вiд зменшення корисностi.
У звiтному 2016 роцi пiдприємством не здiйснювався розрахунок зменшення корисностi об'єктiв основних засобiв.
Амортизацiя нарахована прямолiнiйним методом ( примiтка 3 )
Активи, класифiкованi як утримуванi для продажу або включенi до лiквiдацiйної групи – вiдсутнi.
У звiтному роцi пiдприємством введено в експлуатацiю основнi засоби та капiталiзовано витрати на загальну суму 143309 тис. грн.
На балансi пiдприємства облiковуються основнi засоби, переданi у заставу для забезпечення зобов’язань за первiсною вартiстю 44603 тис. грн.
Контрактнi зобов’язання, пов’язанi iз придбанням основних засобiв – вiдсутнi.
Станом на 31 грудня 2016 р. валова балансова вартiсть повнiстю амортизованих основних засобiв, якi ще використовують – 380 тис. грн..
Станом на 31.12.2015 р. та 31.12.2016 р. балансова вартiсть основних засобiв, що їх тимчасово не використовують – вiдсутнi.
Основнi засоби утримуванi для продажу – вiдсутнi, класифiкацiя їх вiдповiдно до МСФЗ 5 не проводилась.
8. Iнвестицiї, доступнi для продажу
31.12.2015 31.12.2016
Частка % Сума Частка % Сума
Частка у статутному капiталi х 0 х 0

Станом на 31.12.2015 р. та 31.12.2016 р. iнвестицiї, доступнi для продажу - вiдсутнi.

9. Довгострокова дебiторська заборгованiсть
Довгострокова дебiторська заборгованiсть станом на 31.12.2015 р. та 31.12.2016 р.-вiдсутня
10.Iнвестицiйна нерухомiсть
( тис. грн., справедлива вартiсть)
31.12.2015 31.12.2016
На початок перiоду 0 х
Змiна справедливої вартостi 0 0
Перемiщення з основних засобiв 0 0
На кiнець перiоду 0 0
Суму визнаних збиткiв вiд зменшення корисностi згiдно з МСБО 36 Пiдприємство не визначало.
11. Запаси
31.12.2015 31.12.2016
Незавершене виробництво за iсторичною собiвартiстю 3842 4925
Сировина та матерiали за iсторичною собiвартiстю 19140 16926
В т.ч. - сировина i матерiали 4854 6153
- Купiвельнi напiвфабрикати та комплектуючi вироби 9094 5215
- паливо 439 500
- тара i тарнi матерiали 702 636
- будiвельнi матерiали 267 333
- запаснi частини 3650 4043
- МШП 134 46
Готова продукцiя за чистою вартiстю реалiзацiї 11599 18316
Товари за чистою вартiстю реалiзацiї 28496 698
Всього запаси 63077 40865

Станом на 31 грудня 2016 року пiдприємство визнало знецiнення запасiв у сумi – 0 тис.грн.
Сума запасiв, якi визнанi як витрати протягом року, становить – 405764 тис.грн.
Запаси у фiнансовiй звiтностi вiдображенi за собiвартiстю.
Сторнування будь-якого часткового списання, визнану як зменшення суми запасiв, яка визнана як витрати перiоду – не було.
Запаси пiд заставу для гарантiї зобов’язань не передавались.
12.Торговельна та iнша дебiторська заборгованiсть
31.12.2014 31.12.2016
Торговельна дебiторська заборгованiсть 47690 119021
Резерв вiд зменшення корисностi дебiторської заборгованостi - (30072)
Аванси, виданi 75304 69121
Розрахунки з бюджетом 3441 8517
Iнша дебiторська заборгованiсть 6931 33923
Чиста вартiсть торговельної дебiторської заборгованостi 133366 200510
Аналiз простроченої, але не знецiненої дебiторської заборгованостi, представлено наступним чином:

31.12.2015 31.12.2016
До 365 днiв 133366 200510
Бiльше 365 днiв 0
Всього 133366 200510
Станом на 31.12.2014 р. та 31.12.2015 торговельна дебiторська заборгованiсть не знецiнювалась.
Змiни у резервах пiд торговельну дебiторську заборгованiсть представлено нижче:

31.12.2015 31.12.2016
Резерв на початок перiоду 0 0
Збiльшення 30072
Списання за рахунок резерву 0 0
Резерв на кiнець перiоду 0 30072
Вiдносно фiнансових активiв з коротким термiном погашення (менше трьох мiсяцiв)
робиться припущення, що їх балансова вартiсть приблизно дорiвнює їх справедливiй вартостi.
У звiтному перiодi списано безнадiйну дебiторську заборгованiсть на суму - 3832 тис. грн.
13.Грошовi кошти
31.12.2015 31.12.2016
Каса та рахунки в банках, грн. 405 3297
Каса та рахунки в банках, дол.. США
Каса та рахунки в банках, євро
Каса та рахунки в банках, ро.рублi
Банкiвськi депозити, грн.
Всього 405 3297
Станом на 31.12.2015 р. та 31.12. 2016 р. банкiвськi депозити вiдсутнi.
14. Статутний капiтал
Станом на 31 грудня 2015 року зареєстрований та сплачений капiтал складався з 439404 шт. простих акцiй номiнальною вартiстю 0,25 грн..
Станом на 31грудня 2016 року зареєстрований та сплачений капiтал складався з 439404 шт. простих акцiй номiнальною вартiстю 0,25 грн.
Операцiї з власними акцiями Пiдприємство протягом року не проводило.
15. Державнi субсидiї
Станом на 31 грудня 2015 р. та 31 грудня 2016 р. державнi субсидiї вiдсутнi.
16. Забезпечення
31.12.2015 31.12.2016
Резерв вiдпусток на початок перiоду 0 10
Нарахування за рiк 0 0
Використано за рiк 0 10
Резерв вiдпусток на кiнець перiоду 0 0
Забезпечення на виплату бонусiв
Нарахування за рiк 19132
Використано за рiк 16023
Забезпечення на виплату бонусiв на кiнець року 3109

Пiдприємством у звiтному перiодi забезпечення наступних виплат персоналу, а саме – резерв вiдпусток – не створювались. Пiдприємством нарахованi забезпечення на виплату вiдпусток 01.01.2017 року у сумi 1569 тис. грн.
17. Короткостроковi (довгостроковi) позики
Короткостроковi позики банкiв станом на 31.12.2016 р. – вiдсутнi.
Довгостроковi позики (кредити банкiв) станом на 31.12.2016 р. – 210705 тис. грн.
18. Торговельна та iнша кредиторська заборгованiсть
(тис.грн.)
31.12.2015 31.12.2016
Торговельна кредиторська заборгованiсть 59897 70227
Розрахунки з бюджетом 228 364
Одержанi аванси 2403 11433
Заробiтна плата та соцiальнi внески 1744 1825
Iншi 189386 180985
Всього кредиторська заборгованiсть 253658 264835

Вiдносно фiнансових зобов'язань з коротким термiном погашення (менше трьох мiсяцiв)
робиться припущення, що їх балансова вартiсть приблизно дорiвнює їх справедливiй вартостi.
19. Умовнi зобов’язання
Судовi позиви
Судовi процеси не є звичайними подiями для Пiдприємства. Пiсля консультацiї з
квалiфiкованими юристами i розумної оцiнки суми збитку Пiдприємство проводить коректування з тим, щоб врахувати негативний вплив, який судовi позови можуть здiйснити на його фiнансовий стан.

Оподаткування
Внаслiдок наявностi в українському комерцiйному та податковому законодавствi положень, якi дозволяють бiльш нiж один варiант тлумачення, а також через практику, що склалася в загалом нестабiльному економiчному середовищi, ймовiрно, що Пiдприємство змушене буде сплатити додатковi податки, штрафи та пенi. Така невизначенiсть може вплинути на вартiсть фiнансових iнструментiв, втрати та резерви пiд знецiнення, а також на ринковий ринок цiн на угоди. На думку керiвництва, Пiдприємство сплатило усi податки, тому фiнансова звiтнiсть не мiстить резервiв пiд податковi збитки. Податковi звiти можуть переглядатися вiдповiдними податковими органами протягом трьох рокiв.
Економiчне середовище
Пiдприємство здiйснює свою основну дiяльнiсть на територiї України. Закони та нормативнi акти, якi впливають на операцiйне середовище в Українi, можуть швидко змiнюватися. Подальший економiчний розвиток залежить вiд спектру ефективних заходiв, а також iнших подiй, якi перебувають поза зоною впливу Пiдприємства.
Внаслiдок ситуацiї, яка склалась в Українi на дату затвердження фiнансової звiтностi мають мiсце фактори економiчної нестабiльностi. Стан економiчної нестабiльностi може тривати i надалi, i, як наслiдок, iснує ймовiрнiсть того, що активи Пiдприємства не зможуть бути реалiзованi за їхньою балансовою вартiстю в ходi звичайної дiяльностi, що вплине на результати його дiяльностi, а також на здатнiсть Пiдприємства сплачувати заборгованостi згiдно зi строками погашення.
Керiвництво Пiдприємства провело найкращу оцiнку щодо можливостi повернення та класифiкацiї визнаних активiв, а також повноти визнаних зобов’язань. Однак пiдприємство ще досi знаходиться пiд впливом нестабiльностi, вказаної вище.
20. Розкриття iнформацiї про пов’язанi сторони
Пiдприємство не має дочiрнiх та асоцiйованих пiдприємств i не являється дочiрнiм пiдприємством для iнших компанiй, немає фактичної контролюючої сторони у формi юридичної особи. Пiдприємство не складає консолiдовану фiнансову звiтнiсть.

До пов’язаних сторiн або операцiй з пов’язаними сторонами належать:
а) пiдприємства, якi прямо або опосередковано контролюють або перебувають пiд контролем, або ж перебувають пiд спiльним контролем разом з Пiдприємством;
б) асоцiйованi компанiї;
в) спiльнi пiдприємства, у яких Пiдприємство є контролюючим учасником;
г)члени провiдного управлiнського персоналу Пiдприємства;
д) близькi родичi особи, зазначеної у п.а) та г);
ж) компанiї, що контролюють Пiдприємство, або здiйснюють суттєвий вплив, або мають суттєвий вiдсоток голосiв у Пiдприємствi.
Для пiдприємства пов’язаними особами є:
- Акцiонер, що має значний вiдсоток акцiй - ТОВ «Провiант»
- пiдприємство, що перебуває пiд спiльним контролем ТОВ «ТД «Наталка»
Провiдний управлiнський персонал перебуває з Пiдприємством у трудових вiдносинах та отримує винагороду у виглядi заробiтної плати. Iншi компенсацiйнi виплати вiдсутнi.
Комерцiйнi операцiї ( купiвлi- продажу та операцiйної оренди) з ТОВ «Провiант», ТОВ «Мiлк-Iнвест» та ТОВ «ТД «Наталка» здiйснюються за звичайними цiнами.

21. Цiлi та полiтика управлiння фiнансовими ризиками
Основнi фiнансовi iнструменти пiдприємства включають торгову кредиторську заборгованiсть, цiннi папери.
Основною цiллю даних фiнансових iнструментiв є залучення коштiв для фiнансування операцiй Пiдприємства. Також Пiдприємство має iншi фiнансовi iнструменти, такi як : торгова дебiторська заборгованiсть, грошовi кошти .
Основнi ризики включають: кредитний ризик, ризик лiквiдностi .
Полiтика управлiння ризиками включає наступне:
Кредитний ризик
Пiдприємство укладає угоди виключно з вiдомими та фiнансово стабiльними сторонами. Операцiї з новими клiєнтами здiйснюються на основi попередньої оплати. Дебiторська заборгованiсть пiдлягає постiйному монiторингу.
Вiдносно кредитного ризику, пов’язаного з iншими фiнансовими iнструментами, якi включають фiнансовi iнвестицiї, доступнi для продажу, та фiнансовi iнвестицiї до погашення, ризик пов'язаний з можливiстю дефолту контрагента, при цьому максимальний ризик дорiвнює балансовiй вартостi iнструменту.
Ризик лiквiдностi
Пiдприємство здiйснює контроль лiквiдностi шляхом планування поточної заборгованостi.
Пiдприємство аналiзує термiни платежiв, якi пов’язанi з дебiторською заборгованiстю та iншими фiнансовими активами, а також прогнознi потоки грошових коштiв вiд операцiйної дiяльностi.
Управлiння капiталом
Пiдприємство здiйснює заходи контролю з управлiння капiталом, спрямованi на зростання рентабельностi капiталу, за рахунок оптимiзацiї структури заборгованостi та власного капiталу, таким чином, щоб забезпечити безперервнiсть своєї дiяльностi. Керiвництво пiдприємства здiйснює огляд структури капiталу на щорiчнiй основi. При цьому керiвництво аналiзує вартiсть та притаманнi його складовим ризики. На основi отриманих висновкiв Пiдприємство здiйснює регулювання капiталу шляхом залучення додаткового капiталу або фiнансування, погашення iснуючих позик.

Структура власного капiталу (тис.грн)
31.12.2015 31.12.2016
Статутний капiтал 110 110
Нерозподiленi прибутки (17968) (57890)
Капiтал у дооцiнках 11092 11092
Iнший додатковий капiтал 32781 32781
Разом власний капiтал 26015 (13907)
Заборгованiсть 256343 264835
22.Справедлива вартiсть фiнансових iнструментiв
Нижче представлена методологiя i припущення, використанi для визначення справедливої вартостi фiнансових iнструментiв, що не вiдображенi за справедливою вартiстю у фiнансовiй звiтностi.
Активи, справедлива вартiсть яких приблизно дорiвнює їх балансовiй вартостi:
Вiдносно фiнансових активiв i фiнансових зобов'язань з коротким термiном погашення (менше трьох мiсяцiв) робиться припущення, що їх балансова вартiсть приблизно дорiвнює їх справедливiй вартостi.
Дане припущення також застосовується вiдносно депозитiв до запитання з невстановленим термiном погашення.
Фiнансовi iнструменти з фiксованою процентною ставкою:
Справедлива вартiсть фiнансових активiв i зобов'язань з фiксованою ставкою, вiдображених за амортизованою вартiстю, оцiнюється шляхом порiвняння ринкових процентних ставок при їх першому визнаннi з поточними ринковими ставками по аналогiчним фiнансовим iнструментам. Розрахункова справедлива вартiсть депозитiв з
фiксованою процентною ставкою грунтується на дисконтованих грошових потоках з використанням переважаючих процентних ставок на грошовому ринку по боргових iнструментах з аналогiчним кредитним ризиком i термiном погашення.
Справедливу вартiсть дебiторської та кредиторської заборгованостi, а також iнвестицiй, доступних для продажу, неможливо визначити достовiрно, оскiльки немає ринкового котирування цих активiв.

Обставин, якi привели б до окремого розкриття iнформацiї статей доходу та витрат, а саме:
а) списання запасiв до чистої вартостi реалiзацiї або списання основних засобiв до суми вiдшкодування, а також сторнування таких списань;
б) реструктуризацiю напрямiв дiяльностi суб’єкта господарювання та сторнування будь-яких забезпечень на витрати на реструктуризацiю;
в) вибуття iнвестицiй;
ґ) припинена дiяльнiсть;
д) урегулювання судових позовiв;
е) iншi сторнування забезпечень - протягом перiоду не було.

24. Подiї пiсля дати Балансу
Несприятливi подiї мiж датою складання балансу i датою затвердження фiнансової звiтностi до випуску не вiдбувалися.

Керiвник ____________________ Решетняк Сергiй Андрiйович

Головний бухгалтер__________________ Замига Наталiя Сергiївна