10 лютого 2016р.

Відповідь на скандальну публікацію в щоденній газеті «Факти»

Иллюстрация

Шановні колеги, партнери та клієнти!
Повідомляємо Вам, що 13.01.2016 вийшов у світ 4 (4463) номер Всеукраїнської щоденної газети «ФАКТИ», на сьомій сторінці якого, у рубриці «Анатомія обману» було опубліковано статтю «Сгущенное молоко харьковского производителя на 95 процентов состояло из немолочного жира». Зокрема, стаття вміщує інтерв’ю заступника директора Громадської організації «Громадський контроль захисту прав споживачів», яка віднесла наше товариство до виробників, що виготовляють фальсифіковану продукцію. Аналогічна стаття була розміщена і на Інтернет-ресурсі.
На нашу адресу надходив лист вищезазначеної громадської організації, щодо того що, нібито, наша продукція має фальсифікат, після отримання якого співробітники з якості Ічнянського молочно-консервного комбінату оперативно виїхали на місце закупки та разом з представниками торгівельної мережі відібрали зразки продукції, опломбували і направили їх у Науково-дослідний центр випробувань продукції ДП «УКРМЕТРТЕСТСТАНДАРТ», який протоколом випробувань харчової продукції № 13275-13276/15-х підтвердив високу якість консервів та відсутність у них немолочних жирів. Також, арбітражні зразки тієї ж партії були направлені в Міжнародну незалежну лабораторію «SGS-Франція» - світового лідера у сфері інспекційних послуг, експертизи, випробувань і сертифікації. Ця експертиза спростувала наявність сторонніх елементів і засвідчила високу якість перевіреної продукції.
Ічнянський молочно-консервний комбінат - це новозбудоване підприємство, яке оснащене сучасним високотехнологічним обладнанням провідних виробників світу, аналогів якому в нашій країні не існує. До того ж, комбінат має парк сучасних молоковозів, обладнаних вбудованими станціями для проведення аналізу якості молока та іншої сировини. Це підприємство, на якому створено сотні робочих місць, та працюють висококваліфіковані спеціалісти.
Основною перевагою і особливістю виробничої бази нашого комбінату є повний та замкнутий цикл виробництва з використанням сировини тільки високої якості. На підприємстві розроблено систему контролю якості, працюють сучасна лабораторія та спеціалізований дегустаційний зал, в яких контролюються якість та мікробіологія сировини, дотримання технології виробництва молочних консервів, проводиться дегустація власної продукції та зразків продукції конкурентів.
Виробничі потужності Ічнянського молочно-консервного комбінату сертифіковано за міжнародними стандартами, такими як FSSC 22000 (FoodSafetySystemCertification 22000), що включає в себе ISO 22000:2005 (Система менеджменту безпечності харчових продуктів), ISO/TS 22002-1:2009 (Програми-передумови забезпечення безпечності харчових продуктів) та інші. Все це підтверджує створення належних умов харчової безпеки при виробництві продукції нашого підприємства.
Результатом кропіткої та наполегливої праці великої кількості кваліфікованих фахівців стало визнання головним, потужним, найкращим комбінатом Чернігівської області, одним з перших серед молочних підприємств України, та лідером серед експортерів продуктів вітчизняного виробництва. Продукція Ічнянського комбінату з успіхом реалізується на території нашої країни, та експортується в 49 країн світу. ПАТ «Ічнянський молочно-консервний комбінат» близько десяти років є членом Українського Союзу Промисловців і Підприємців (УСПП). Наше підприємство виграло безліч тендерів на експорт власної продукції за кордон, а також отримує відзнаку «Наш продукт» протягом декількох років.
Варто зазначити, що випадки, коли різноманітні громадські організації намагаються спаплюжити репутацію виробників у засобах масової інформації, є непоодинокими, що в свою чергу може також свідчити і про наявність недобросовісної конкуренції. В умовах ринкової економіки, при великій кількості виробничих підприємств, саме споживач створює попит на ті чи інші види продукції.
Ми маємо сумніви щодо діяльності таких громадських організацій та джерел їх матеріального забезпечення, адже принципи за якими вони діють, а саме, обирають продукти для досліджень без участі виробників та інших неупереджених сторін, не кажучи вже про відсутність елементарного опломбування зразків, та проведення таких досліджень – викликають певний сумнів.
У відповідь на цю публікацію ми запросили редакцію Всеукраїнської щоденної газети «ФАКТИ» для спілкування до себе на завод, в місто Ічня, Чернігівської області, аби вони на власні очі побачили та оцінили високий рівень стандартів виробництва, перевірили підходи до питань контролю якості. Такий візит надасть можливість самому вимогливому споживачеві зрозуміти де правда, а де обман. Після чого ми сподіваємось, що споживачі зможуть вдумливо робити свій вибір не на підставі однієї сумлінної статті, а беручи до уваги беззаперечні факти, які ми надаємо в повному обсязі.
З повагою та надією на розуміння,
Голова Правління
Т.В. ЯРЕЩЕНКО