Текст аудиторського висновку |
ТОВ Аудиторська фiрма "Лана"
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Свiдоцтво про внесення до реєстру №4413 вiд 23.12.2010 р. сертифiкат серiя А№005140 вiд 29.03.2002р.,14032, м.Чернiгiв, вул. Доценко 13/52, тел (0462) 677-215 р/р № 26003038782 в ПАТ Полiкомбанк МФО 353100 Код ЄДРПОУ 37418340
ЗВIТ НЕЗАЛЕЖНОГО АУДИТОРА
В Державну комiсiю з цiнних паперiв
та фондового ринку
Ми провели аудит фiнансових звiтiв ВАТ "Iчнянський молочно - консервний комбiнат" , код за ЄДРПОУ 00381152, (надалi Товариство), що додаються, та включають баланс (форма №1) станом на 31.12.2010р.,звiт про фiнансовi результати ( форма 2) за перiод з 01.01.2010р. по 31.12.2010 р., звiт про рух грошових коштiв (форма №3) за перiод з 01.01.2010р. по 31.12.2010 р., звiт про власний капiтал за 2010 рiк та примiтки до рiчної фiнансової звiтностi за 2010 рiк.
Аудиторська перевiрка проводилась з метою висловлення думки аудитора стосовно фiнансової звiтностi Товариства за календарний рiк, що починається з 01.01.2010 р. та закiнчується 31.12.2010р.
Вiдповiдальнiсть управлiнського персоналу за фiнансову звiтнiсть.
Управлiнський персонал пiдприємства несе вiдповiдальнiсть за пiдготовку та достовiрне представлення цих фiнансових звiтiв вiдповiдно до Положень (Стандартiв) бухгалтерського облiку в Українi. Вiдповiдальнiсть управлiнського персоналу охоплює: розробку, впровадження та використання внутрiшнього контролю стосовно пiдготовки та достовiрного представлення фiнансових звiтiв, якi не мiстять суттєвих викривлень внаслiдок шахрайства або помилки; вибiр та застосування вiдповiдної облiкової полiтики, а також облiкових оцiнок, якi вiдповiдають обставинам.
Вiдповiдальнiсть аудитора.
Нашою вiдповiдальнiстю є висловлення думки щодо цих фiнансових звiтiв i полягає у висловленнi думки стосовно того, чи складенi фiнансовi звiти в усiх суттєвих аспектах згiдно з нацiональними Положеннями (стандартами) бухгалтерського облiку на основi результатiв аудиту. Ми провели аудит вiдповiдно до Мiжнародних стандартiв аудиту,Закону України < Про аудиторську дiяльнiсть>, Закону України < Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть>, дiючих П(С)БО, нормативно-законодавчих актiв щодо органiзацiйно-правових питань пiдприємницької дiяльностi.
Цей висновок стосується лише iнформацiї, яку мiстять компоненти повного пакету рiчної фiнансової звiтностi Товариства, що були пiдготовленi у вiдповiдностi до вимог дiючих в Українi Нацiональних положень ( стандартiв) бухгалтерського облiку.
Стандарти аудиту та етики зобов"язують нас дотримання етичних вимог, планувати i здiйснювати аудиторську перевiрку з метою одержання достатньої впевненостi в тому, що фiнансовi звiти не мiстять суттєвих викривлень.
Аудит передбачає виконання аудиторських процедур для отримання аудиторських доказiв стосовно сум та розкриттiв у фiнансових звiтах. Вибiр процедур залежить вiд судження аудитора, включаючи оцiнку ризикiв суттєвих викривлень фiнансової звiтностi внаслiдок шахрайства або помилки. Виконуючи оцiнку цих ризикiв, аудитор розглядає заходи внутрiшнього контролю, що стосуються складання та подання товариством фiнансової звiтностi, з метою розробки аудиторських процедур, якi вiдповiдають обставинам, а не з метою висловлення думки щодо ефективностi внутрiшнього контролю товариства.
Аудит включає також оцiнку вiдповiдностi використаної облiкової полiтики, прийнятнiсть облiкових оцiнок, зроблених управлiнським персоналом, та загального представлення фiнансових звiтiв.
Ми вважаємо , що отримали достатнi та вiдповiднi аудиторськi докази для висловлення нашої думки.
Пiдстава для висловлення умовно - позитивної думки.
На балансi Товариства станом на 31.12.2010р. облiковуються малоцiннi необоротнi активи у сумi 32,0 тис. грн. Облiковою полiтикою Товариства не визначено метод нарахування зносу МНА i знос у звiтному роцi не нараховувався. У зв'язку з цим залишкова вартiсть завищена як на початок так i на кiнець звiтного року та вiдповiдно завищена сума нерозподiленого прибутку, однак цей факт суттєвого впливу на фiнансову звiтнiсть в цiлому не має.
Станом як на початок так i на кiнець звiтного року на балансi Товариства облiковуються нематерiальнi активи у сумi 32752 тис. грн., що були визнанi в облiку, як такi, на пiдставi висновку про вартiсть майна з метою визначення ринкової вартостi пакета акцiй Товариства. Стаття нематерiальних активiв є суттєвою для фiнансової звiтностi в цiлому тому по цiй статтi необхiдно провести аналiз щодо можливостi визнання її активами.
Довгостроковi фiнансовi iнвестицiї, якi облiковуються за методом участi в капiталi, вiдображенi у фiнансовiй звiтностi за цiною придбання без урахування змiни загальної величини власного капiталу об'єкта iнвестування.
Дебiторська заборгованiсть у фiнансовiй звiтностi вiдображена за первiсною вартiстю без вирахування резерву сумнiвних боргiв.
Умовно - позитивна думка
Облiкова полiтика Товариства по всiх суттєвих аспектах вiдповiдає вимогам дiючих в Українi нацiональних Положень (стандартiв) бухгалтерського облiку.
На нашу думку, за винятком впливу питань, про якi йдеться у параграфi <Пiдстава для висловлення умовно - позитивної думки> фiнансова звiтнiсть в усiх суттєвих аспектах достовiрно подає iнформацiю про склад необоротних та оборотних активiв за їх видами та iнформацiю про зобов'язання вiдповiдно до встановлених нормативiв та нацiональних Положень (стандартiв) бухгалтерського облiку, прийнятої облiкової полiтики.
Звiт вiдповiдно до вимог Положення щодо пiдготовки аудиторських висновкiв, якi подаються до ДКЦПФР при розкриттi iнформацiї емiтентами та професiйними учасниками фондового ринку", затвердженого рiшенням ДКЦПФР вiд 19.12.2006 р. №1528. що не впливає на сформоване судження в аудиторському висновку про фiнансову звiтнiсть.
Iнформацiя про емiтента
Вiдкрите акцiонерне товариство iчнянський молочно="" -="" консервний="" комбiнат="", код за ЄДРПОУ 00381152.
Мiсцезнаходження товариства: 16703,м. Iчня, вул. Вишнева,4.
Товариство зареєстроване Iчнянською районною державною адмiнiстрацiєю Чернiгiвської областi 06.12.1995 р., рiшення № 157.
Рiшенням загальних зборiв акцiонерiв вiд 09.02.2011 р.( Протокол №1) прийняте рiшення про приведення найменування Товариства у вiдповiднiсть до чинного законодавства.
З 24 лютого 2011 р. змiнено назву ВАТ iчнянський молочно="" -="" консервний="" комбiнат="" на ПАТ iчнянський молочно="" -="" консервний="" комбiнат="".
Товариство створено з метою здiйснення пiдприємницької дiяльностi для одержання прибутку в iнтересах акцiонерiв Товариства.
Основними видами дiяльностi Товариства є виробництво молочних консервiв та молочної продукцiї, перероблення молока.
Середньооблiкова кiлькiсть працiвникiв у 2010 роцi становила 199 осiб.
Кiлькiсть акцiонерiв Товариства - 2 юридичнi особи та 29 фiзичних осiб.
Змiн в установчих документах протягом року не було.
Стан бухгалтерського облiку
Прийнята система ведення бухгалтерського облiку в основному задовольняє законодавчi та нормативнi вимоги i вiдповiдає вимогам П(С)БО №1 та Закону України " Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть в Українi " № 996-XIV вiд 16.07.1999 р. , затвердженим положенням (стандартам) бухгалтерського облiку в Українi та iншим нормативним документам з питань органiзацiї бухгалтерського облiку.
Концептуальною основою при пiдготовцi фiнансової звiтностi є нацiональнi Положення (стандарти) бухгалтерського облiку.
Ця фiнансова звiтнiсть пiдготовлена вiдповiдно до принципу подальшого безперервного функцiонування.
Фiнансова звiтнiсть базується на даних бухгалтерського облiку, що ведеться з вимогами українського законодавства . Фiнансова звiтнiсть подана в нацiональнiй валютi України - гривнi.
Облiкова полiтика Товариства затверджена Наказом №б/н вiд 01.01.2007 р. <Про формування облiкової полiтики пiдприємства>. У перiодi, що перевiрявся, облiкова полiтка не змiнювалась.
Ведення облiку здiйснюється частково вручну, частково автоматизовано. Бухгалтерськi проведення коректнi, вiдповiдають Iнструкцiї по застосуванню Плану рахункiв бухгалтерського облiку активiв, капiталу, зобов'язань i господарських операцiй пiдприємств i органiзацiй, затвердженої наказом МФУ вiд 30.11.96 р №291.
Статтi фiнансової звiтностi облiковуються за iсторичною собiвартiстю без створення резерву сумнiвних боргiв, без врахування майбутнiх рiвнiв iнфляцiї, очiкуваного зростання чи спаду ринку.
Стан наявних первинних документiв, журналiв та аналiтичних вiдомостей задовiльний.
Для забезпечення достовiрностi даних бухгалтерського облiку перед складанням фiнансової звiтностi проведена iнвентаризацiя необоротних i оборотних активiв.
У зв'язку з тим, що аудитор не був присутнiм при проведеннi iнвентаризацiї, для виключення впливу цього обмеження ми провели альтернативнi процедури щодо пiдтвердження наявностi активiв.
Пiд час перевiрки було проведено аналiтичнi процедури узгодження показникiв форм фiнансової звiтностi.
Розкриття iнформацiї за видами активiв.
Необоротнi активи
Облiк основних засобiв , нарахування та облiк зносу основних засобiв здiйснювався в основному вiдповiдно до П(С) БО № 7 "Основнi засоби". Основнi засоби оцiненi за iсторичною собiвартiстю, нарахування зносу - податковим методом.
Критерiї визнання основних засобiв вiдповiдають вимогам стандартiв.
За даними бухгалтерського облiку на балансi Товариства станом на 31.12.2010 р. облiковуються власнi основнi засоби за первiсною вартiстю - 17671,0 тис. грн. в тому числi:
- Земельнi дiлянки - 220,0 тис.грн
- Машини та обладнання - 4946,0 тис.грн.
- Будiвлi та споруди - 11344,3 тис.грн.
- Транспортнi засоби - 881,5 тис.грн
- Iнструменти, прилади, iнвентар - 279,5 тис.грн.
Ступiнь зношеностi основних засобiв - 9,5%.
За 2010 рiк введено в експлуатацiю основних засобiв на суму 3963,0 тис. грн., коефiцiєнт оновлення основних засобiв складає 0,3. Реалiзацiї чи iншого вибуття основних засобiв у звiтному роцi не було.
Повнiстю зношенi основнi засоби складають 1,4% вiд загальної суми основних засобiв на кiнець звiтного перiоду.
Додаткова iнформацiя про основнi засоби розкрита у Примiтках до фiнансових звiтiв.
Малоцiннi необоротнi активи вiдображенi у складi основних засобiв, знос МНА не нараховувався.
Капiтальнi iнвестицiї в необоротнi активи за звiтний рiк склали загалом - 11624,4 тис.грн, в т.ч.:
- Капiтальне будiвництво - 9271,6 тис.грн
- Придбання основних засобiв - 2351,8 тис.грн.
Станом на 31.12.2010 р. незавершене будiвництво становить 12901,0 тис.грн. до складу якого входять витрати на реконструкцiю цеху.
Довгостроковi фiнансовi iнвестицiї якi облiковуються за методом участi в капiталi на звiтну дату становлять 22,0 тис. грн. До складу довгострокових фiнансових iнвестицiй входить:
- Внесок до статутного фонду ТОВ <Торговий дiм <Наталка> ( доля 100%).
Облiк та оцiнка фiнансових iнвестицiй не вiдповiдає вимогам П(С)БО 12 <Фiнансовi iнвестицiї>, а саме у визначеннi вартостi на звiтну дату з урахуванням змiни загальної величини власного капiталу об'єкту iнвестування.
Нематерiальнi активи станом на 31.12.2010 р. - 32752,0 тис. грн.
Структура нематерiальних активiв:
- Права користуванням майном - 552,0 тис грн.
- Права на комерцiйнi позначення - 5700,0 тис грн.
- Права на об'єкти промислової власностi - 14500,0 тис грн.
- Iншi нематерiальнi активи ( гудвiл) - 12000,0 тис грн.
Зазначенi нематерiальнi активи визнанi в облiку на пiдставi висновку про вартiсть майна, наданого суб'єктом оцiночної дiяльностi - ПП <Академiя Оцiнки i Права> з метою визначення ринкової вартостi пакета акцiй Товариства i прийняття управлiнських рiшень.
Правовстановлюючi документи для перевiрки не надавались.
Iнформацiя про основнi засоби, за винятком викладеного вище, розкрита достовiрно.
Запаси
Облiк запасiв ведеться в основному вiдповiдно до порядку визнання та первiсної оцiнки придбання запасiв згiдно П(С)БО №9 "Запаси". Запаси включають сировину i матерiали, МШП, тару, готову продукцiю. Iнформацiя про склад запасiв розкрита у примiтках до фiнансових звiтiв.
Одиницею запасiв товариством визнається кожне найменування цiнностей. Облiк запасiв в облiку здiйснюється за первiсною вартiстю. Облiковою полiтикою визначено метод вибуття запасiв - середньо виваженої собiвартостi.
Данi аналiтичного облiку та Головної книги тотожнi.
Ми не спостерiгали за iнвентаризацiєю запасiв i не мали змоги пiдтвердити їх кiлькiсть за допомогою iнших аудиторських процедур, ми не висловлюємо думку щодо повноти даних рiчної фiнансової звiтностi Товариства про склад i вартiсть його запасiв.
Дебiторська заборгованiсть
Принципи формування в бухгалтерському облiку iнформацiї про дебiторську заборгованiсть i її розкриття у фiнансовiй звiтностi в основному вiдповiдає вимогам П(С)БО № 10 " Дебiторська заборгованiсть".
Данi регiстрiв про розмiр i склад дебiторської заборгованостi вiдповiднi даним фiнансової звiтностi.
Дебiторська заборгованiсть за товари, роботи, послуги на дату балансу - 65212,0 тис.грн. вiдображена за первiсною вартiстю. Резерв сумнiвних боргiв не створювався.
Дебiторська заборгованiсть на кiнець 2010 р. збiльшилась на 65%.
Питома вага дебiторської заборгованостi в загальнiй сумi поточних активiв складає 85,4%, тобто з обороту пiдприємства вiдвернено на кiнець року 85,4% коштiв вiд загальної суми поточних активiв, що негативно впливає на фiнансовий стан пiдприємства i може спричинити фiнансовi труднощi.
Iнша дебiторська заборгованiсть становить 1790,0 тис грн., до складу якої входить сума вiд'ємного значення ПДВ, за виплатою дотацiй сiльськогосподарським товаровиробникам, та iнша заборгованiсть не пов'язана з реалiзацiєю чи наданням послуг.
До складу дебiторської заборгованостi за розрахунками з бюджетом входить сума бюджетного вiдшкодування з податку на додану вартiсть у сумi 649,0 тис.грн.
На нашу думку, за винятком викладеного вище, iнформацiя про дебiторську заборгованiсть у фiнансовiй звiтностi, розкрито достовiрно.
Грошовi кошти
Грошовi кошти на дату балансу 19,0 тис.грн. в нацiональнiй валютi.
Залишок коштiв на рахунках пiдтверджено виписками банкiвських установ.
За даними перевiрки розбiжностей мiж даними облiку i фiнансової звiтностi не виявлено.
На нашу думку, iнформацiя про грошовi кошти у фiнансовiй звiтностi розкрита повно i достовiрно, у вiдповiдностi до П(С)БО.
Iнформацiя про зобов'язання та забезпечення
Принципи формування в бухгалтерському облiку iнформацiї про зобов'язання i її розкриття у фiнансовiй звiтностi в основному вiдповiдає вимогам П(С)БО № 11 "Зобов'язання ". Визнання, облiк та оцiнка зобов'язань здiйснюється у вiдповiдностi до П(С)БО.
Класифiкацiя зобов'язань на довгостроковi та поточнi проведена у вiдповiдностi до вимог положень бухгалтерського облiку. Довгостроковi зобов'язання вiдсутнi.
Заборгованiсть за кредитами банкiв на кiнець звiтного року погашена.
Кредиторська заборгованiсть за товари,роботи, послуги - 10921,0 тис.грн., що становить 15,6% поточних зобов'язань.
Заборгованiсть на звiтну дату за розрахунками з оплати працi становить - 350,0 тис. грн.
Iнша поточна заборгованiсть на звiтну дату становить 58433,0 тис. грн. до складу якої входить сума податкового кредиту - 5092,0 тис.грн., поточна заборгованiсть за договорами комiсiї №18-11/08 вiд 18.11.2008 р. iз ТОВ <Обмачiвськi зорi> в сумi 52291,0 тис грн., №15-05-2009 вiд 15.05.2009 р. з ТОВ <ВКТ>Арго> в сумi 1050,0 тис.грн.
Забезпечення наступних витрат та виплат персоналу не нараховувались.
Зобов'язання, що входять до складу рiчної фiнансової звiтностi, пiдтверджуються даними аналiтичного облiку i вiдображаються за їх первiсною вартiстю.
У фiнансовiй звiтностi iнформацiя про зобов'язання, за винятком викладеного вище, розкрита вiдповiдно до нацiональних Положень (стандартiв) бухгалтерського облiку.
Iнформацiя про власний капiтал вартiсть чистих активiв
Статутний капiтал , який вiдображено в установчих документах, сплачений повнiстю i становить 109851,00 грн. (100 %), який розподiлено на 439404 шт. простих iменних акцiй номiнальною вартiстю 0,25 грн.
Вартiсть державної частки майна у статутному капiталi Товариства вiдсутня.
У звiтному роцi статутний капiтал не змiнювався.
Вiдповiдно до Статуту у товариствi створюється резервний капiтал до досягнення ним 25% статутного капiталу товариства шляхом щорiчних вiдрахувань у розмiрi не менше 5% вiд чистого прибутку. Станом на 31.12.2010 р. резервний капiтал пiдприємство не сформувало.
За даними фiнансової звiтностi iнший додатковий капiтал на звiтну дату становить 43844,0 тис.грн. До складу додаткового капiталу входить сума дооцiнки основних засобiв -11090,0 тис грн. та сума визнання в облiку нематерiальних активiв i гудвiлу.
Ми не отримали достатньо доказiв вiдносно статтi додаткового капiталу тому думка щодо достовiрностi розкриття iнформацiї про додатковий капiтал у фiнансовiй звiтностi не виказується.
Вартiсть чистих активiв, згiдно даних фiнансової звiтностi, бiльше розмiру статутного капiталу на 67997,0 тис.грн, що вiдповiдає вимогам чинного законодавства.
У фiнансовiй звiтностi iнформацiя про власний капiтал, за винятком викладеного вище, розкрита достовiрно вiдповiдно до нацiональних Положень (стандартiв) бухгалтерського облiку.
Iнформацiя щодо доходiв та витрат
Облiк доходiв i витрат здiйснюється на пiдставi первинних документiв у вiдповiдностi до П(С)БО15 <Дохiд> та П(С)БО 16 <Витрати>. Доходи пiдприємства сформовано за рахунок реалiзацiї готової продукцiї та iнших операцiйних доходiв. У складi iнших доходiв розкривається iнформацiя про доходи вiд списання кредиторської заборгованостi та отриманi вiдсотки за вiльний залишок коштiв на банкiвських рахунках.
За результатами фiнансово - господарської дiяльностi 2010 року Товариством отримано прибуток у сумi 9291 тис грн.
Поточний податок на прибуток сплачується з прибутку, розрахованого вiдповiдно до податкового законодавства України.
Вiдстрочене податкове зобов'язання чи вiдстрочений податковий актив, у разi виникнення тимчасових рiзниць, вiдповiдно до П(С)БО 17 <Податок на прибуток> не визначається.
У пiдприємства достатньо оборотних коштiв для погашення своїх короткострокових зобов"язань, пiдприємство лiквiдне . Пiдприємство фiнансується за рахунок власних коштiв на 49,3% , що характеризує його як залежне вiд залучення позичених коштiв.
Управлiнський персонал при складаннi фiнансових звiтiв оцiнює здатнiсть продовжувати свою дiяльнiсть на безперервнiй основi, не має намiрiв лiквiдувати пiдприємство чи припинити дiяльнiсть.
Внаслiдок того, що критерiй забезпечення випуску цiнних паперiв вiдповiдно до законодавства України є невiдповiдним до даного завдання i твердження управлiнського персоналу Замовника щодо цього критерiю вiдсутнє, не висловлюється думка стосовно цього твердження.
При виконаннi аудиторських процедур i аналiзу iнформацiї подiй пiсля дати балансу та дати аудиторського висновку аудитор прийшов висновку, що всi подiї пiсля дати балансу не потребують коригувань або розкриття iнформацiї у фiнансових звiтах.
Iнформацiя про дiї,якi вiдбулися протягом року, що закiнчився 31 грудня 2010 р. та можуть вплинути на фiнансово-господарський стан пiдприємства та призвести до значної змiни вартостi його цiнних паперiв, визначених частиною першою статтi 41 ЗУ " Про цiннi папери та фондовий ринок", в усiх суттєвих аспектах, розкрита вiдповiдно до П(С)БО в Українi.
Директор
ТОВ "АФ" ЛАНА" ,аудитор Голдiна С.М.
( Сертифiкат аудитора серiя А
№ 005140 вiд 29 березня 2002 р. )
24 травня 2011 р.
м. Чернiгiв |